Içmeler Gezilecek Yerler

Içmeler gezilecek yerler deyince tabi ki en başta herkezin dilinde olan Aşıklar tepesi gelir. Bedenin en yüksek noktalarından biri olup Marmaris koyunu tüm ihtişamıyla görmek mümkündür. Koya giriş ve cıkışı sağayan ve adalar zincirinin gölgesinde büyük yolcu gemilerinin, küçük günlük gezi teknelerinin silüyetine bakmaya doyamassınız. Marmaris’in ayrılmaz bir parçası olmakla birlikte aslında şehrin neredeyse içindedir. Şehir merkezine 8km uzaklıkta yer alan mahalle sıfatındaki belde, oldukça geniş imkanlara sahiptir. Konaklama imkanları, temel ihtiyaçlar için tesisler, alışveriş, sağlık ve güvenlik gibi neredeyse tüm alanlarda Marmaris’ten neredeyse bağımsızdır.

Esasında bir büyük şehir baz alındığında Içmeler ile Marmaris içe içe olarak kabul edilebilir. Zira, örneğin Istanbul, Ankara ve Izmir gibi şehirlerde 8km bir semtten diğerine ulaşılması için rutin olarak kat edilmesi gereken mesafedir. Ancak elbette Marmaris yerleşim alanı itibariyle bir büyük şehir olmadığından ve yerleşim oldukça geniş alana yayılmış olmakla birlikte, her bölge kendi içerisinde lokalize olduğunda, İçmeler de, ayrı bir yerleşim yeri olarak sınıflandırılır. Tabi ki meseleye bu yönden bakınca Içmeler gezilecek yerler ile Marmaris gezilecek yerler nerdeyse tamamen ortaktır.

Mavi Bayrak

Marmaris, neredeyse tüm plajları ile mavi bayrak sahibi olan bir tatil mekanıdır. Merkezdeki endüstriyel ortamlara yakın olan plajların dahi mavi bayrağa sahip olduğu ilçenin Içmeler ve Turunç gibi ileri uçlarında ise deniz ve sahilin güzelliklerini anlatmak için kelimeler yeterli olmayacaktır. Gerek doğal koruma alanı olması, gerekse bölge halkının doğal dokunun bozulmaması için pek çok tedbiri almış ve alıyor olması sebebiyle İçmeler, oldukça temiz bir denize sahiptir ve mükemmel denilebilecek kocaman bir sahip, denizin keyfiniz çıkarmak isteyenleri beklemektedir. Içmeler sahili hiç kuşkusuz İçmeler gezilecek yerler’in başında gelir.

Marmaris’e gelen hemen herkesin, denize girmek için öncelikli tercihi mutlaka İçmeler olmaktadır ki, bu çok da şaşılacak bir husus değildir. Esas bu güzelliği reddetmek belki de şaşılacak bir davranış olarak kabul edilebilir.

Alışveriş Burada Yapılır

Içmeler elbette, büyük şehirlerimiz gibi bir AVM cenneti değildir. Marmaris’in dokusuna uygun biçimde kurulmuş şehir merkezinde, sahil şeridi boyunca uzanan pek çok mağaza bulunmaktadır. Yalnız dikkat çekici olan, bu mağazaların sadece butik ürünleri ve hediyelik eşyaları değil; Deri ve Mücevher gibi nitelikli lüks tüketim ürünlerini satıyor olmalarıdır. İçmeler gezilecek yerler dediğinizde elbette plajdan sonra ikinci adres özellikle hanımların bayıldığı dükkanların da bulunduğu çarşıdır.

Sakin ve Kendi Halinde Eğlence

Içmeler’in gece hayatı Marmaris’e kıyasla daha az çalkantılıdır. Mekanlar çoğunlukla küçüktür ve fazla gürültü değillerdir. Elbette belli başlı büyük mekanlar bulunmaktadır ancak, Içmeler daha çok sessiz olmayı tercih etmiş bir tatil beldesi olarak geceleri, daha çok mehtabın denize yansımasını seyredip, içeceklerinizi yudumlayabileceğiniz bir ortamı sizlere sunar.

Tabii bu arada yeme içme ve Konaklama imkanlarından da bahsedilmeden olmaz. İçmeler, 5 yıldızlı otellerden pansiyonlara kadar her tür konaklama imkanını sunmaktadır. Bunun yanı sıra, sahil şeridi boyunca pek çok kafe ve restoran ziyaretçilerine leziz menüleriyle hizmet vermektedir. Yani aslında içmeler size neredeyse tüm imkanları bir büyük şehirmişcesine  sunar.

Içmeler gezilecek yerler denince bahsetmeden geçemiyeceğimiz uzun ve daha Marmarise ulaşan sahil yoludur. Her mevsimde vatandaşa güzel bir yürüyüş imkanı, spor yapmak isteyen, bisiklet sürmek isteyen, koy manzarasına karşı kahvesini yudumlamak isteyenler için vazgeçilmezir.

Pekiyi eğlenir misiniz? Hem de nasıl…

Firmamız sizlere bu muhteşem doğanın tüm zenginliklerinden sonuna kadar keyif elde etmenin anahtarlarını sunmaktadır. Örneğin Marmaris tekne Turu, sadece İçmeleri değil, tüm çevreyi hatta Rodos’u görmenizi dahi sağlayabilir. Dalyan tekne Turuna katılıp, Kaunos harabelerini ve Iztuzu plajını görebilir veya körfezin en muhteşem doğal güzelliklerinden olan Sedir Adası ziyareti yapabilirsiniz. Sedir adası dünyanın en benzersiz doğal mucizelerinden birisi olan yaşayan kumu ile sizi büyüleyip, defalarca kendisini ziyaret etmenizi sağlayacak çarpıcılığa fazlasıyla sahiptir. Hiç kuşkusuz Içmeler gezilecek yerler denince günlük tur ve aktivitelerin yeri çok büyüktür.

Elbette Eğlence bunlarla bitmiyor. Tekne Turları dışında safari aktivitelerimize katılabilir, çevre ormanlarından macera dolau bir gezintiye Jeep safari ile çıkabilirsiniz. Biraz farklılık isteserniz Atv Safari veya Buggy Safari aktivitelerine, iyice marjinal bir deneyim yaşamak isterseniz At Safari aktivitesine katılabilirsiniz.

Tatilinizi doya doya yaşamak ve her dakikasından en iyi biçimde faydalanmak isterseniz, Içmelere’e adım attığınız anda bizi arayın. Hatta bizi gelmeden arayın ki, size güvenli ve komforlu Havalanı Transfer hizmetlerimizi de sunabilelim. Burada yalnız değilsiniz, size mükemmel şekilde rehberlik etmek üzere bekliyor olacağız. Hatta Içmeler gezilecek yerler kendi ailenizle veya arkadaşarınızla özel olarak gezmek isterseniz özel turları düzenliyoruz.

marmaris sedir adası turu
Yemek Dahil
Yarı Fiyat
Ücretsiz
hisaronu tekne turu
Herşey Dahil
Yarı Fiyat
Ücretsiz
Ücretsiz
Hergün
Ücretsiz
Hergün
rafting turu
Yemek Dahil
Müsade yok
Tam Ücret