Marmaris ve Marmaris tatili 

Tatil denildiğinde akla nereler gelir? Mesela bir Türk’e sorduğunuzda ilk 3 merkezden birisi Marmaris olmaz mı? Hatta belki de ilk dile getirilen merkez kuşkusuz bu olacaktır. Avantajlı bir konumda bulunan tatil beldesi gerek doğal güzellikleri, gerekse turistik tesis yapılanması bakımından en önemli merkezlerden bir tanesidir.

Dalaman Hava Limanına yarım saat mesafede yer alması sebebi ile Havaalanı Transferi ile kolayca ulaşılabilen ilçe, Bölgenin en büyük şehirlerinden bir tanesidir. Hatta bağlı olduğu Muğla ilinden daha büyük olması, sahip olduğu niteliklerin doğal bir sonucudur.

Marmaris’in yaz nüfusu milyonla ifade edilen değerlere kolayca ulaşabilirken, binlerce turistik tesis, yılın en az 7 ayında bütünüyle dolu durumdadır. Akdeniz ve Ege’nin kesişim noktasına yer alan bu mükemmel yarım ada’nın bir tarafında Unesco doğal koruma alanlarından olan Gökova körfezi, diğer tarafında Marmaris körfezi ve İçmeler yer alır. Yarım adanın uç noktasında ise Datça bulunmaktadır.

Sahil şeridi itibariyle inanılmaz bir dokuya sahiptir. Turunç koyu ile başlayan Marmaris ormanları, Bozburun’dan, ekincik ve Dalyan’a kadar uzanır. Bölge her ne kadar ayrışmış gibi görünse de esasında bu bahsettiğimiz mevkiiler birbirine kuş uçuşu olarak oldukça yakındır. Ancak, yer şekillerinin olanaksızlığı nedeniyle karadan erişim kendi aralarında oldukça sıkıntılıdır. Aslında belki de bölgeyi güzel yapan da budur.  Ormanları ve koylarının bir kısmı hala balta girmemiş tanımına birebir oturmaktadır ki, ülkemizde bu vasıfta çok az lokasyon kaldığı hepimizin malumudur.

Marmaris’e nasıl gidilir?

Marmaris Muğla şehir merkezine en yakın ilçelerden birisidir. Ula ve Yatağan’dan sonra, karayolu mesafesi olarak Köyceğiz’le birlikte ikinci sırada yer alır. Karadan erişmek istediğinizde Muğla’dan Gökova’ya buradan Marmaris-Datça yönüne ilerlemeniz gerekecektir.

Deniz yolu ise, maalesef çok seçenekli değildir. Ülkemizde özellikle turistik taşımacılık için tesis edilmiş bir deniz yolları altyapısı yoktur. Bu nedenle bireysel imkanlar dışında deniz yolu ile erişim hayli zordur. Fakat söylediğimiz gibi bu ülkemizin bir eksiğidir.

Havayolu ise, Marmaris’e ulaşmak için en doğru seçenektir. Türkiye’nin en büyük hava meydanlarından birisi olan Dalaman Uluslar arası Havaalanı, yarım saat mesafededir. Bununla birlikte Bodrum Havaalanı’ndan da erişim, Dalaman kadar hızlı değilse de mümkündür.

Yeme-İçme-Eğlence

Bölgenin en hareketli gündelik yaşama sahip merkezlerinden birisi olan Marmaris, oldukça geniş bir yerleşim alanına sahiptir. Bu nedenle ciddi bir nüfusu misafir edebilmekte ve dolayısıyla bu nüfusun ihtiyaçlarını karşılama noktasında gerekli altyapıyı da barındırmaktadır.

Hangi damak zevkine sahip olursanız olun, Marmaris’te yiyecek lezzetli bir şeyler bulma olanağınız vardır. Şehir yaşantısının vazgeçilmezi olan AVM restoranlarından, mahalle pidecilerine, Lüks Restoranlardan, sahil büfelerine kadar her türlü yeme içme imkanına kolayca ulaşmak mümkündür. Ayrıca kozmopolit bir merkez olan Marmaris her bütçeye uygun senekleri de misafirlerine sunmaktadır.

Eğlence ise iki boyutta incelenmelidir. Birinci boyut, tatil eğlenceleri ki, bu bizim işimizdir; ikinci boyut ise gece yaşantısıdır. Her iki boyutta da oldukça kapsamlı seçenekler, ziyaretçileri beklemektedir.

Bölgenin en kaliteli gece hayatına sahip olan Marmaris, bu özelliği ile de ciddi bir turist nüfusunu barındırmaktadır. İlçede çok sayıda her şey dahil tesis olmasına karşın, misafirlerin gece tercihi her zaman dışarıdaki hayat olmaktadır.

Tatil eğlenceleri ise, değindiğimiz gibi bizim işimizdir. Marmaris ve çevresinde sizlere benzersiz biçimde zaman geçirebileceğiniz onlarca aktiviteyi mükemmel biçimde sunarak, tatilinizin unutulmaz bir hal almasını sağlıyoruz.

Marmaris Günlük Turlar ile dinamik biçimde zaman geçirip görmediğiniz hiçbir noktanın kalmamasını sağlayabilir veya At Safari’den Raftinge ve Parasailing’e kadar adrenalin dolu saatler geçirmenizi sağlayabiliriz. Çok iyi zaman geçirmek ve telefonunuzun resim galerisinde muhteşem bir arşiv elde etmek istiyorsanız, Marmaris aktivitelerimizden faydalanmak için bizi arayınız. Sizin için ek destek hizmetlerimizden olan Dalaman Havaalanı Transfer ve Marmaris Araç Kiralama hizmetlerimizi de tatilinizi konforlu hale getirmek mutlaka incelemelisiniz.

Son Haberler

tekne ile akdenizi kevedin

Tekne ile Akdeniz'i Keşvedin

Tekne İle Akdeniz'i Keşfedin Tatil vakti geldiyse keşfetme zamanı da geldi demektir. Bu yaz nereye gidiyoruz? Ege ve Akdeniz Türk tatil geleneğinin vazgeçilmez rotalarıdır. Pekiyi
Read more
nereye gidilir 1

Nereye Gidilir

Nereye Gidilir? Nasıl İyi Zaman Geçirilir? Tatil hayatımızın en keyifli zaman dilimlerinden birisi ve oldukça kısıtlı bir zamana sahibiz. Pekiyi bu kısıtlı zamanda Nereye Gidilir?
Read more

Müşteri Yorumları

Süleyman Cakmak

BUGGY SAFARI TURU

Eşimle birkikte birkaç tura katılmayı seçtik. Genllekle safari turlarını tercih ettik ve bir günlük tekne turuna gittik. Aralarında buggy safari turu ikimizin de daha once yapmdıgı ancak çok istedigimiz birşeydi. Tadlı bir tebessumle başladı turumuz. Onceden yavaş giderken sonradan hızlandık . İkimiz de degişerek kullandık. Tepeden aşaga ıslandık ve çamur heykeine donduk. Yaklaşık 1,5 saat suren turda inanılmaz eylendik ve bol bol hatıra edindik. Marmaris buggy safari turunu herkese cok tavisye ederim.
Süleyman Cakmak

MARMARIS AT SAFARI

Eşimle birlikte 2017 15 haziranda Marmarise tatile geldik. Bir hafta icerisinde 5 adet aktiviteye katıldık. İlk gün Marmaris tekne turu, ikinci gün Marmaris jeep safari turu, Üçüncü gün Marmaris buggy safari turu, Dortduncu gün Marmaris at safari turu ve en son da Marmaris Sedir adası turu. Aralarından en eylenceli hangisi diye sorucak olursanız Marmaris at safari turu derim. Hem romantik hem vahşi hem de cok eylenceliydi. Atlar cok guzel egitilmiş ve inanılmaz emniyetliydi. Rehber arkadaşlar elbetteki herzaman yanımızda konvoy şekllinde ilerledik. Kendimizi vahşi batının en çılgın kovboyları sandık. Teşekureler Bulent bey