Tekne ile Akdeniz’i Keşvedin
tekne ile akdenizi kevedin

Tekne İle Akdeniz’i Keşfedin

Tatil vakti geldiyse keşfetme zamanı da geldi demektir. Bu yaz nereye gidiyoruz? Ege ve Akdeniz Türk tatil geleneğinin vazgeçilmez rotalarıdır. Pekiyi siz Marmaris’te bir tatil yapmayı düşündünüz mü?

Pek çoğumuz Marmaris, Bodrum ve Fethiye gibi ülkenin en primer tatil rotalarında tatil yapmayı düşünürüz. Esasında bu rotalar dünyadaki pek çok turizm acentesi için de önemli tatil rotaları arasında yer alır. Zira Tüm Anadolu’da olduğu gibi, burası da, dünya tarihinin en eski medeniyetlerine ev sahipliği yapmış benzersiz bir tarihsel birikime sahiptir. Tabii dünyanın en güzel plajlarına ve ormanlarına sahip olmasını da eklediğimizde Marmaris ve çevredeki diğer turizm merkezlerinin ne kadar yüksek raitinglere sahip olduğundan bahsetmeye dahi gerek kalmayacaktır.

Marmaris Tekne İle Gezilir

Lakin, oldukça geniş bir coğrafyadan söz ettiğimiz unutulmamalıdır. Marmaris ve çevresini karadan gezmek, aylar hatta yıllar alabilir. Zira oldukça sarp bir coğrafya söz konusudur ve kara yolu ulaşım imkanları kısıtlıdır. Bunun yanı sıra gerek doğal alanların korunması gerekse, tarihsel mirasın niteliklerini kaybetmemesi belli noktalara erişim kısıtlanmıştır. Bu nedenle Marmaris ve çevresinin tadını doyasıya çıkarmak için Marmaris Tekne Turu rotalarından birisini tercih etmek çok daha doğru olacaktır. Bir başka deyişle tekne turu Marmaris ve çevresini en ince detaylarına kadar gezebilmek için zorunlu aktivitedir demek yanlış olmayacaktır. Pekiyi Marmaris’ne ne yapılır? Neler gezilebilir?

tekne

Marmaris Gezilecek Yerler

Marmaris gezilecek yerler çoğunlukla tekne turu ile ziyaret edilebilir demiştik Şimdi bunların hangi rotalar olduğuna bakalım. Marmaris merkezi itibariyle bir büyük şehir niteliği taşır. Bu kimilerine göre doğal dokunun bozulması olarak tanımlanıyor olsa da, aslında bu pek doğru değildir. Zira şehrin kurulduğu mevki, ormanların arasında kalan ormansız bölgedir ve modern imkanlara erişim bakımından önemli özelliklere sahiptir. Bölgenin en büyük marinasına ev sahipliği yaparak yerli ve yabancı tekne parkı ihtiyacını karşılamaktadır. Ayrıca şehrin oldukça geniş alışveriş imkanları da söz konusudur. Temel ihityaçların yanı sıra yalnızca büyük şehirlerde karşılanabilen pek çok ihtiyaç da şehir merkezinde kolayca karşılanabilmektedir.

Marmaris, çevresinde yer alan Marmaris Milli Parkı, Yıldız Adası, Keçi Adası, İçmeler, Turunç, Kulümbük, Bozburun, Hisarönü ve yüzlerce koyla anlam kazanmaktadır. Fakat çok açık söylemek gerekir ki, Marmaris’in uzantılarında yer alan bu mevkilere karadan ulaşım neredeyse imkansızdır. Marmaris Tekne Turu rotaları, tam olarak bahsettiğimi mevkileri kapsar ve turlar kapsamında hepsini ziyaret edebilmeniz mümkün olmaktadır.

Ayrıca Tekne Turu Marmaris gibi, size yakın çevrede yer alan diğer merkezleri de ziyaret etme fırsatı sunar. Örneğin Dalyan ve Rodos, tekne ile tadına doyamayacağınız deneyimleri sizlere sunacaktır. Tabii hazır tekne turu rotalarının yanı sıra dilerseniz size özel tur rotalarına da dahil olabilirsiniz. Bunun için bize ulaşıp, nasıl bir tur istediğinizi belirtebilirsiniz.

Akdeniz ve Ege Kesişiyor

Ege’nin serin suları, Akdenizin aşırı tuzlu suları vs. Her yerden bir şikayetiniz varsa ilacınız Marmaris olacaktır. Marmaris, Ege ve Akdenizin birleştiği noktada yer almakta ve denizin optimum sıcaklık ve mükemmel temizlikte olduğu bir yerdir. Kumun en iyisinde güneşlenmek istiyor, girdiğiniz suların tertemiz olmasını tercih ediyorsanız uzaklara gitmenize gerek yok. Marmaris’te herhangi bir koyda aradığınız tüm özelliklere ulaşabileceksiniz.

Doğal doku itibariyle dünyanın hiç bir yerinde bulunmayan özellikleri barındıran Marmaris, geniş ormanları sayesinde oksijeni sindirebileceğiniz bir alan olacaktır. Tabii tekne turu ile deneyimi mükemmelleştirmek de mümkündür. Her seferinde en mükemmel tatil eğlencesinin tekne turu olduğundan bahsederiz. Bunun gerçekliğini test etmek ise son derece basittir. Deneyimi yaşamaya karar vermeden bir gün önce bize ulaşmanız durumunda size uygun rotaları sunarız. İsterseniz size özel bir tur bile tahsis edebiliriz.Aileniz ve arkadaşlarınızla mükemmel bir tatil için bizi arayabilirsiniz.

Gelmeden Planlayalım

Tatile gelmeden önce bizi aramanız durumunda, tekne turu dahil olmak üzere geçireceğiniz sürenin tüm aktivitelerini planlayabiliriz. Burada olacağınız her anın tadını çıkarabilmeniz için mükemmel aktiviteler tarafımızdan sunuluyor. Hatta dilerseniz sizin için havaalanı transfer hizmetleri de veriyor ve zamanın size kalması için tüm imkanlarımızı kullanıyoruz.

About Author

client-photo-1
admin

Comments

Bir cevap yazın