Turunç Gezilecek Yerler

Turunç gezilecek yerler cenneti sayılır. Marmaris’in 14 kilometre kadar uzağında olsa da yer şekilleri ve yolların elverişsizliği nedeniyle kolay erişilebilen bir yer değildir. Ama öyle ya da böyle elbette erişim sağlanabiliyor ki, en popüler turizm merkezilerinden olan Turunç sezonda rezervasyon yapılabilmesi hayli zor olan bir merkez. Içmelerden itibaren bölge doğal koruma alanı olduğundan köylerde dahi kapsamlı inşaat projelerine izin verilmiyor. Bu nedenle kamu otoritesinin bölgeye yol yapma ihtiyacı da sınırlı düzeyde kalmış ve karayolu erişiminin biraz sıkıntılı olduğunu kabul etmek gerekir.

Lakin, eğer arayışınız gerçekten doğal bir tatilse, Turunç size amazonlardan bir seviye öncesini sunmaktadır. Medeniyetin doğa içerisinde oranlı biçimde dağıldığı mükemmel bir tatil bölgesi arandığında, zikredilebilecek birkaç beldeden bir tanesi muhakkak Turunç olacaktır.

Temel Ihtiyaçlar

Her ne kadar uzak, erişilmesi güç ve koruma altında olsa da, arayışları doğa, deniz ve güneş olan tatilciler için ihtiyaç olabilecek her şey Turunç’ta mevcuttur. Çok kapsamlı olmasa da temel sağlık ihtiyaçlarının karşılanabileceği bir sağlık ocağı, Postane ve yeteri kadar restorana sahip belde de butik oteller ağırlıktadır. Ve net bir şekilde söylenebilir ki, ailelerin işlettiği bu oteller son derece konforlu ve sıcaktır.

Gezilecek Yerler

Turunç ve çevresinde neresi gezilir? Diyecek olursak, tahmin edebileceğiniz gibi kara aktiviteleri pek de kapsamlı değildir.  Tabii Jeep Safari için bölgenin mükemmel bir ortam olduğunu belirtmek gerekir. Buggy Safari ve Atv Safari için de Turuç’un çevre köyleri benzersiz ortamlardır.  Bu arada eğer tatilinizi yaparken bizi ararsanız size havada, karada ve denizde bir çok aktivitenin anahtarını sunabiliriz. Sadece Turunç değil çevredeki pek çok rotaya gerçekleşen tekne turu her şey dahil aktivitelerimize katılarak, tüm yarım ada ve çevresini görebilir ve mükemmel biçimde eğlenebilirsiniz.

Marmaris Tekne Turu

Turunç merkezi çok büyük olmamakla birlikte birkaç gün buranın çeşme suyundan daha temiz sularının tadını çıkarabilirsiniz. Ancak size göstermek istediğimiz daha pek çok güzellik var. Bölgede o kadar çok doğal ve tarihi güzellik vardır ki, birkaç günlük tatillerde ancak fragmana şahit olabilirsiniz. Biz sizin için filmi hızlandırıp en hızlı biçimde en popüler lokasyonları görebilmenizi sağlayabiliriz.

Bölgedeki en popüler tekne turu lokasyonlarının başında Sedir Adası gelmektedir. Yeryüzünde eşi benzeri bulunmayan kumları ve muhteşem temizlikteki denizi ile büyüleyici bir deneyim oaln Sedir Adası tekne turu en çok tercih edilen rotalardandır. Benzeri Biçimde Hisarönü tekne Turu da tarihi ve doğal güzellikleri görebilmeniz için mükemmel bir fırsattır.

Tabi biraz daha uzaklaşmak isterseniz Dalyan Tekne Turu aktivitesine katılabilir, iztuzu Plajı ve Kaunos harabelerini de görebilirsiniz. Dalyan, Turunç’a kuş uçuşu olarak çok yakın olsa da bölgenin malum yer şekilleri nedeniyle kara ulaşımız zaman almaktadır. Denizden ulaşım ise oldukça kolaydır. Hatta dilerseniz biraz daha uzaklaşıp Rodos turuna da katılabilirsiniz.

Çevre Tatil Yöreleri

Turunç’tan uzaklaşarak Ege ve Akdenizin diğer tatil bölgelerine yapılan turlara da katılabilirsiniz. Örneğin Efes Turu ve Pamukkale turu, hiç hesapta yokken elde edeceğiniz mükemmel fırsatlardır. Bunun yanı sıra özel gezi aktiviteleri için bize başvurabilir ve mümkün olan çözüm önerilerimizi dinleyebilirsiniz.

Firmamız bölgede ve çevresinde yer alan tüm turizm aktivitelerine vakıftır ve uzun zamandır sürdürdüğümüz sektör faaliyetlerimiz kapsamında Yalnızca gezi aktivitelerinde değil, müşterilerimize Havaalanı Transferi ve Araç kiralama gibi destek hizmetlerinde de yardım ediyoruz. Bizimle birlikte tatiliniz sorunsuz ve çok eğlenceli geçecek. Turunç Gezilecek Yerler konusunda bizden fikir ve bilgi almadan yola çıkmayın. Size yardımcı olmak için bekliyor olacağız.

Içmeler Gezilecek Yerler…..

 

Yarı Fiyat
Ücretsiz
marmaris kervansaray türk gecesi
Herşey Dahil
Yarı Fiyat
Ücretsiz
Yarı Fiyat
Ücretsiz
Müsade yok
Tam Fiyat

Latest Posts

tekne ile akdenizi kevedin

Tekne ile Akdeniz'i Keşvedin

Tekne İle Akdeniz'i Keşfedin Tatil vakti geldiyse keşfetme zamanı da geldi demektir. Bu yaz nereye gidiyoruz? Ege ve Akdeniz Türk tatil geleneğinin vazgeçilmez rotalarıdır. Pekiyi
Read more
nereye gidilir 1

Nereye Gidilir

Nereye Gidilir? Nasıl İyi Zaman Geçirilir? Tatil hayatımızın en keyifli zaman dilimlerinden birisi ve oldukça kısıtlı bir zamana sahibiz. Pekiyi bu kısıtlı zamanda Nereye Gidilir?
Read more

Tour Reviews

Süleyman Cakmak

BUGGY SAFARI TURU

Eşimle birkikte birkaç tura katılmayı seçtik. Genllekle safari turlarını tercih ettik ve bir günlük tekne turuna gittik. Aralarında buggy safari turu ikimizin de daha once yapmdıgı ancak çok istedigimiz birşeydi. Tadlı bir tebessumle başladı turumuz. Onceden yavaş giderken sonradan hızlandık . İkimiz de degişerek kullandık. Tepeden aşaga ıslandık ve çamur heykeine donduk. Yaklaşık 1,5 saat suren turda inanılmaz eylendik ve bol bol hatıra edindik. Marmaris buggy safari turunu herkese cok tavisye ederim.
Süleyman Cakmak

MARMARIS AT SAFARI

Eşimle birlikte 2017 15 haziranda Marmarise tatile geldik. Bir hafta icerisinde 5 adet aktiviteye katıldık. İlk gün Marmaris tekne turu, ikinci gün Marmaris jeep safari turu, Üçüncü gün Marmaris buggy safari turu, Dortduncu gün Marmaris at safari turu ve en son da Marmaris Sedir adası turu. Aralarından en eylenceli hangisi diye sorucak olursanız Marmaris at safari turu derim. Hem romantik hem vahşi hem de cok eylenceliydi. Atlar cok guzel egitilmiş ve inanılmaz emniyetliydi. Rehber arkadaşlar elbetteki herzaman yanımızda konvoy şekllinde ilerledik. Kendimizi vahşi batının en çılgın kovboyları sandık. Teşekureler Bulent bey